
Meld deg på Trafikklærerdagene 7.-8. november!
Yrkesstolthet og samfunnsansvar – Alle husker trafikklæreren sin
Trafikklærerdagene retter i år søkelyset på effekten vi har på elevenes liv, både under opplæring og etter de har fått førerkort. Det er en grunn til at alle husker trafikklæreren sin.- Vi gleder oss veldig til å nok en gang åpne dørene for hele trafikkskole-Norge. Programmet i år tror vi blir veldig bra, og disse dagene er jo en herlig blanding av fag og fest, sier Jannicke Johansen, organisasjonssjef i Norges Trafikkskoleforbund.
- Styret har valgt at forbundet skal subsidiere billettene til medlemmene ganske kraftig. Kombinerer man dette med et early bird-tilbud vil prisen på billetten bli en god del lavere enn hva det koster å lage et slikt arrangement. Det er viktig for oss å kunne gi litt tilbake til medlemmene, avslutter Johansen.
De to dagene har hvert sitt tema, og søker å svare på spørsmålene:
- Yrkesstolthet - Hvordan bygger vi en kultur hvor stolthet over yrket vårt styrker både opplæringen og fellesskapet?
- Hvordan tar trafikklærerne og bransjen ansvar i en tid med store samfunnsendringer?
En del av etterutdanningens frie del
Statens vegvesen har godkjent Trafikklærerdagene som en av de frie dagene i etterutdanningen. Dette gjelder kun de som er i etterutdanningsgruppa som går fra 2025-2027. Ved påmelding må du huke av for at du er i denne etterutdanningsgruppa, slik at det kan registreres i TEA-registeret.
Gå til kurskalenderen for fult program, og meld deg på i dag!
Tilbakeblikk fra forrige gang
Gikk du glipp av forrige arrangement, eller har du ikke vært med før og lurer på hva det går ut på? Ta en titt på stemningsrapporten fra Trafikklærerdagene 2023:
Kurs og arrangement